Jelenléti oktatásban folytatódik tovább OKJ képzésünk Sárospatakon!
A koronavírus-járvány okozta egészségügyi veszélyhelyzet korlátozásainak oldása után újra jelenléti oktatási formában folytatódik tovább a Közművelődési és közönségkapcsolati szakember képzésünk Sárospatakon. Oktatóink és résztvevőink is várták már, hogy személyesen találkozhassanak egymással.
Non-formális tanulási alkalmak az Egyetemes nevelés projekt fenntartásának 5. évében
Újabb non-formális tanulási alkalmak valósultak meg a KultúrÁsz „Egyetemes nevelés” elnevezésű projektjének 5. fenntartási évében (2018.11.27. – 2019.11.26.).
Hajdúszoboszlón az Aranykapu Óvodában „Csicsergők” zenei szakkörön, a Manókert Óvodában pedig „Ügyes kezek” kézműves szakkörön vettek részt az óvodások. A csökmői Hidas Frigyes Művészeti Iskolában pedig 5 alkalmas drámajáték szakkörön próbálhatták ki magukat a kisiskolás fiúk és lányok. Összesen 20 fő vett részt ezeken a heti/havi szakkörökön.
A KultúrÁsz Egyesület TÁMOP-3.2.13/12/1-2012-0334. számú „Egyetemes nevelés” elnevezésű projektjének 5. fenntartási évében (2018.11.27. – 2019.11.26.) két verseny valósult meg a hajdúszoboszlói Egyesített Óvodai Intézményben.
A Mesevár Óvodába járó gyerekek kétfordulós versmondó versenyen vettek részt, ahol a legkedvesebb karácsonyi versüket kellett elszavalniuk. A verseny a témájához igazodva az adventi időszakban valósult meg. A Lurkó Óvoda óvodásai pedig rajzversenyen mérethették meg magukat. Utóbbi szintén két fordulóval zajlott. A két versenyen összesen 62 óvodás vett részt, akik közül a legügyesebbek oklevelet is kaptak.
A TÁMOP-3.2.13/12/1-2012-0334. számú „Egyetemes nevelés” projekt 5. fenntartási évében újabb témanapokat szerveztünk a hajdúszoboszlói szakgimnázium számára. A téma ezúttal is az életvezetés és a pályaorientáció volt. A három nap során összesen 39 tanuló vett részt az önismereti, konfliktuskezelési és pályaválasztási tréningeken.
Digitális bennszülöttek, bevándorlók és alfák a Campuson
Sikeres volt a Média- és internetbiztonság tematikájú sátrunk a Campuson. A rögtönzött statisztikánk szerint minden generációt elértünk, különösen a Y, Z és Alfa generáció tagjai képviseltették magukat nagy számban.
A vállalkozások és turisták paradicsomában jártunk
A fenntarthatóság a közösségekben tanfolyam mikepercsi csoportjával Komlóskán kirándultunk. 2014-ben a falumegújítás európai díjazottjaként egy hagyományaiban élő önfenntartó ökofalut ismertünk meg, ahol kisüzemekben készülnek a kiváló minőségű helyi termékek: sajt, szörp, gyògynövény tea stb.
A Debreceni BorOskolánk elindította 12 alkalmas borkultúra tanfolyamát. Az első napon a borkóstolás szabályait sajátították el a résztvevők, a következő alkalommal a hazai borvidékekkel ismerkednek a borkedvelők.
2019. június 11-én sikeresen zárult újabb Civil közösségépítés c. képzésünk Egerben, melyet a Nullpont Kulturális Egyesülettel közösen valósítottunk meg Egyetemes közösségek c. projektünk keretén belül.
A képzésnek ezúttal Eger adott otthont.
2019. március 7-én és 8-án Egyesületünk munkatársai műhelymunkán vettek részt az Egyetemes kultúra c. projekt keretein belül. A kétnapos műhelymunkának ezúttal az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ adott helyet Szolnokon, melyen magyarországi szakembereken túl a felvidéki, erdélyi és kárpátaljai partnerek is képviseltették magukat. A műhelymunka során egyeztetésre kerültek a projektet érintő kérdések, valamint az előttünk álló időszak feladatai is.
Egy projekt keretében munkatársainknak, a budapesti Váltó-Sáv Alapítvány munkatársaival egyetemben lehetősége nyílt megismerkedi a Coach technikával, ami modern és hatékony szemléletet alkalmazva segíti az emberekkel folytatott segítő tevékenységeket az élet bármely területén (magánélet, szakmai élet, egészség stb.).
A KultúrÁsz Egyesület munkatársai Hollandiába látogattak 2018. szeptember 25-29. között a Felnőtt tanulási fesztivál Európában c. Erasmus+ mobilitási projekt keretei között. A szakmai tanulmányút során a fogadó intézményünk jóvoltából lehetőségünk volt megismerni a hollandiai tanulási fesztivál szakmai hátterét, meglátogattunk néhány fesztiválprogramot, valamint betekintést nyerhettünk a holland kultúrába is.
KultúrÁsz Egyesület munkatársai 2018. június 16-19. között a Ausztriába és Szlovéniába látogatott a „Felnőtt Tanulási Fesztivál Európában” c. Erasmus+ projekt keretei között.
A fiatal felnőtteket, a leendő értelmiségit egyetemi keretek között szólítja meg az esemény, amelynek célja a fiatalok tudatos médiahasználatra való nevelés és képessé tétel.
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület médiamanipuláció és internetbiztonság témája köré épülő bűnmegelőzési projektjének fotói.
(Támogató: Belügyminisztérium BM-17-0057.)
Egyetemista fiatalok önkéntes munka keretében diákok számára készségfejlesztő tréningeket, kiscsoportos foglalkozásokat szerveznek. Az esemény az Egyetemes közösségek EFOP-1.3.5-16-2016-00014 projektben valósult meg.
A borok ismerete és fogyasztása része a magyar és egyetemes kultúrának is.
A hazai borokultúra terjesztését felvállaló programsorozatunk, nem csak a bor készítéséről vagy fajtáinak megismertetéséről szól, hanem valamely művészeti ággal vagy érdeklődésre számot tartó témával köti össze a borok kóstolását és megismerését.
Az esemény az Egyetemes közösségek EFOP-1.3.5-16-2016-00014 projektben valósult meg.
Ismeretterjesztő interaktív előadássorozat a nyugdíjas korosztály számára, különféle témákba egyetemi oktatók és gyakorló szakemberek bevonásával.
Az esemény az Egyetemes közösségek EFOP-1.3.5-16-2016-00014. projekt keretében valósult meg.
A tanulás hatalmát és örömét népszerűsítő rendezvénysorozat 5 napon keresztül zajlott Egyesületünk szervezésében. Az esemény az Egyetemes közösségek EFOP-1.3.5-16-2016-00014. projekt keretében valósult meg.
2017. Július 31. és Augusztus 03-a között a KultúrÁsz munkatársai Szlovákiába látogattak a „Never too late to learn” c. Erasmus+ projekt keretei között. A Pozsonyi fogadóintézetünk a DTI Egyetem mellett (http://www.dti.sk/en/) ellátogatunk a a Szlovákiai Magyar Társadalmi és Közművelődési Szövetséghez is (CSEMADOK - http://csemadok.sk/) A szakmai programok után megismerkedtünk Szlovákia kulturális örökségeivel.
2018. augusztus 10-én sikeresen vizsgáztak a Közművelődési szakember I. képzés résztvevői a képzés VI. moduljából. Ezzel mindannyian eleget tettek a képzési követelményeknek, mindannyian záróvizsgára bocsáthatóak.
A hajdúszoboszlói Közgazdasági Szakgimnázium diákjai vettek részt az 5 napos táborban. A tábor célja volt, hogy ösztönözze a középiskolás korosztály önkéntes tevékenységekben való részvételét.
A Csillagbojtár Nonprofit Kft. munkatársai és tagjai az első alkalommal a borkóstolás szabályaival, a borkészítés folyamatával és hazánk borvidékeivel ismerkedhettek meg. Legközelebb szeptemberben borozunk együtt Velük.
2017. június 8-12. között a KultúrÁsz munkatársai Norvégiába látogattak a „Never too late to learn” c. Erasmus+ projekt keretei között. Oslo-ban fogadóintézményünkhöz, a Folkeuniversietet (https://www.folkeuniversitetet.no/) kollégáihoz tettünk látogatást, melynek keretében bemutattuk számukra egyesületünket, valamint ők is bemutatták intézményüket, annak tevékenységeit. Az intézményi bemutatót követően szakmai beszélgetést folytattunk a norvégiai és magyarországi felnőttképzési helyzetről, az időskori tanulási lehetőségekről. A szakmai program után kulturális programokon vettünk részt Oslo-ban és Bergenben, melyek során alaposabban megismerhettük Norvégiát és történelmét, valamint a norvég konyhát és kulturális világát.
Nálunk jártak a Debreceni Egyetem Andragógia BA és Közösségi művelődés tanára MA szakos hallgatók, hogy megismerkedjenek az Egyesületben zajló szakmai munkával. A jó hangulatú program keretében nem csak a szervezettel ismerkedhettek, de gyakorlati lehetőséget is ajánlottunk a leendő szakembereknek.
A közművelődési intézmények és szervezetek szolgáltatásaihoz és tevékenységükhöz szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek átadása. Az egész életen át tartó tanulás szemléletének átadása, amely mellett a vezetési, jogi, gazdasági ismeretek alkalmazására, a kulturális menedzsment működtetésére való felkészítés. A kulturális rendezvényszervezés gyakorlatának magas szintű alkalmazásával a kulturális turizmus és fesztiválszervezés gyakorlati készségeinek fejlesztése.
Egyetemes Egészség projekt – újabb fenntartási évet zártunk
A fenntartási időszak 2. évében 3 foglalkozást nyújtottunk az egészséges életmód népszerűsítése jegyében: Média és filmelmélet - Káros szenvedélyek a mindennapokban és a filmvásznon csoportfoglalkozást a Debreceni Egyetem hallgatói számára, valamint 1 gyalog- és 1 kerékpártúrát. A foglalkozásokon összesen 32 fő vett részt.
Egyesületünknél zajlik a tehetséggondozási tevékenység a középiskolások és egyetemisták körében. A Nemzeti Tehetségprogram támogatásával zajló foglalkozásainak középpontjában a tudatos pályatervezés és karriermenedzsment áll.
"A tanulás és művelődés aspektusai Magyarországon" című kerekasztal beszélgetés és könyvbemutató
2016. október 08-án sikeresen lezajlott "A tanulás és művelődés aspektusai Magyarországon" című kerekasztal beszélgetés és könyvbemutató.
Az eseményt Prof. dr. Bartha Elek a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese nyitotta meg, majd ezt követte a "Learning Regions in Hungary. From Theory to Reality" című kötet bemutatása, illetve kerekasztal beszélgetés a szerzőkkel. A program második felében dr. Márkus Edina, valamint egyesületünk elnöke dr. Juhász Erika mutatta be kötetét.
A megjelent könyvekhez ezúton is gratulálunk minden szerzőnek!
Közösség ereje a magyar nemzeti hagyományok őrzésében
A közösség ereje a magyar nemzeti hagyományok őrzésében”címmel a földesi Karácsony Sándor Közösségi Ház Közművelődési konferenciát rendezett a „Művelődés hete, tanulás ünnepe” országos rendezvénysorozat alkalmával.
Az eseményen részt vettek egyesületünk tagjai is.
Az "Erasmus+ Never too late to learn" című projekt keretében Írországba látogatott az egyesületünk, ahol sok új dologgal, érdekességgel találkoztunk.
Írország felnőttképzésének megismerése, együttműködési lehetőségek feltárása, és a dublini ECER konferencián való részvétel mellett megismerkedhettünk az ország kultúrájával, hagyományaival is.
Tudományos tehetséggondozás a KultúrÁsz Egyesületben
A KultúrÁsz Egyesület regisztrált tehetségpontként folyamatosan végez tehetséggondozó tevékenységet. A 2016. január-június között a tudományos tehetséggondozáson volt a hangsúly. Ennek keretében a tehetséggondozásba bevontak a tudományos előadások tartásában és a tudományos igényű publikációk elkészítésében szerezhettek jártasságot, amelyet a Durkó Mátyás Emlékkonferencia keretében mutattak be.
Felnőttképzési jó gyakorlatok nyomában a KultúrÁsz Egyesület című projektünk keretében Skócióba látogattunk el. A glasgow-i partnerintézményünk a University of Glasgow (Centre for Research and Development in Adult and Lifelong Learning).
2016. június 16-17-én került megrendezésre a Durkó Mátyás Emlékkonferencia. A konferencia során a plenáris és szekció előadások mellett poszterkiállítás valamint történeti kiállítás is helyet kapott.
Egyesületünk munkatársai a Debreceni Egyetem Andragógia Tanszékének első éves mesterszakos hallgatóival közösen pályaorientációs tréninget tartottak a földesi Alapfokú Művészeti Iskola hatodik évfolyamos tanulóinak.
Pete Nikoletta és Nagy Csilla a Debreceni Egyetem Andragógia alapszakos hallgatóinak tartottak tréninget. A tréning keretében a résztvevők terveiről, a siker tényezőiről és az oda vezető útról beszélgettünk a témakörhöz kapcsolódó gyakorlatok segítségével.
Sikeresen zárultak az Információs és kommunikációs technológiák (IKT) az egészségnevelés szolgálatában és az Információs és kommunikációs technológiák (IKT) a környezeti nevelés szolgálatában című képzéseink Hevesen. A képzések követelményeit az Újtelepi Katolikus Általános Iskola és a Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusai egyaránt sikeresen teljesítették, ezúton is gratulálunk elért eredményeikhez!
2015. október 26-án elindultak Egyesületünk Pedagógus-továbbképzési Akkreditációs Testület (PAT) által akkreditált képzései "Információs és kommunikációs technológiák (IKT) az egészségnevelés szolgálatában", illetve "Információs és kommunikációs technológiák (IKT) a környezeti nevelés szolgálatában" címekkel.
A képzések a TÁMOP-3.1.4.C-14-2015-0070 számú és „A művészeti képzés megújulása a Hevesi Járásban az alkotóerők fejlesztésével” elnevezésű projekt keretei között valósulnak meg. A képzés résztvevői a projektnyertes Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola és a hevesi Újtelepi Katolikus Általános Iskola pedagógusai, akik első alkalommal az informatikai alapismereteiket elevenítették fel kollégáink segítségével.
Párizsban járt az ősz...és a KultúrÁsz Egyesület:
A KultúrÁsz munkatársai az Erasmus+ Felnőttoktatási munkatársak mobilitása kategóriában nyert Felnőttképzési jó gyakorlatok nyomában a KultúrÁsz Egyesület című projekt keretén belül meglátogatták reims-i partnerintézményüket, a Universite de Reims Champagne-Ardenne-t.
Emellett helyi kulturális intézmények munkatársaival is találkozhattak, mint a Reims-ben található Centre Culturel Numérique Saint-Exupéry.
2015. április 27. és május 1. között a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület munkatársaival Ausztriába és Szlovéniába látogatott el felnőttképzési célú partnerszervezetekhez.
Kulturális szakemberek továbbképzése a szolgáltatásfejlesztés érdekében című projektek záró rendezvé
A projekt záró rendezvényén Hajdú-Bihar megye és Jász-Nagykun-Szolnok megye kulturális intézményei és a KultúrÁsz Egyesület munkatársai és felnőttoktatói vettek részt.
Földes - Borkóstolóval egybekötött ismeretterjesztő alkalmak
A Debreceni BorOskola és a Karácsony Sándor Közösségi Ház ismeretterjesztő előadássorozatából már két alkalom valósult meg 2015. március 5-én és április 2-án.
A Debreceni Egyetem hallgatói számára szervezett borkóstolóval egybekötött borkultúra előadássorozat idei 2014/2015-ös tavaszi szemesztere a ''Bor és fesztivál'' téma kőré épül.
Tréningvezetés képzés a KultúrÁsz Egyesületben 2015
Elindult 2015. január 29-én Tréningvezetés című képzésünk 15 fő részvételével.
Az első alkalommal a részvevők jó hangulatban ismerkedhettek meg egymással és magával a tréningmódszerrel.
Reméljük az elkövetkező alkalmak is ilyen vidám hangulatban fognak telni!
A Debreceni BorOskola soron következő vakkóstolójában a Kékfrankosokat tesztelte.
A jó hangulatú este keretében 5 különböző borászat Kékfrankosát tesztelték a BorOskola tagjai.
Országos Neveléstudományi Konferencia 2014.11.6-8.
Az idei Országos Neveléstudományi Konferencia a Debreceni Egyetem szervezésében került megvalósításra. A konferencia helyszíni lebonyolítását többek között a KultúrÁsz Egyesület munkatársai is segítették.
Pályázati források a 2014-2020. Európai Uniós ciklusban előadás és műhelymunka
Nagy érdeklődéssel zajlott a Debreceni Egyetem BTK Andragógia Tanszéke, a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület és a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodája által közösen szervezett rendezvény 2014. október 29-én. A rendezvény központi témája volt a kultúra területén elérhető források megismerése a 2014-2020. Európai Uniós ciklus keretében.
A képzés keretében zajlik a résztvevők elméleti és elsősorban gyakorlati felkészítése a napjainkban oly népszerű felnőttképzési módszer, a tréning gyakorlati alkalmazására.
Egyesületünk 2014. szeptember 15-én elindította népszerű 120 órás "Európai uniós pályázatíró és projektmendzser" c. képzését, melyre ez alkalommal is szép számban jelentkeztek a területet megismerni vágyó kollégák.
A KultúrÁsz 2014. áprilisában a térség közművelődési szakemberei számára 120 órás Kulturális örökségmenedzsment képzést indított. A képzést látogató szakemberek az új ismeretek birtokában a térségben fellelhető kulturális örökségek védelmén, megőrzésén, menedzselésén keresztül az Észak-Alföldi régió kulturális értékeinek megőrzéséhez és településeinek fejlesztéséhez járulhatnak hozzá.
A magyarországi világörökségek és a menedzselési jó gyakorlatok megismerésére két alkalommal szakmai tanulmányi úton vettek részt májusban Pécsen és júliusban a badacsonyi régióban.
A következő tanulmányi útra szeptember 17-18-án kerül sor Pannonhalmára.
A képzés a TÁMOP-3.2.12-12/1-2012-0045. és TÁMOP-3.2.12-12/1-2012-0046. számú kulturális szakemberek továbbképzésére irányuló projektek keretében valósul meg.
A KultúrÁsz Egyesület a Földes Nagyközségi Népfőiskolai Egyesület "Civil-Egészség-Híd" elnevezésű TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-0731. számú projektje keretében életvezetési kompetenciák fejlesztésére irányuló tréninget tartott Földes nagyközség civil szervezeteinek aktív tagjai számára.
A tréning keretében két alkalommal a hazai borkultúra megismerésére irányuló borkóstolóval egybekötött ismeretterjesztő előadásra is sor került a KultúrÁsz Egyesület és a Debreceni BorOskola szervezésében.
Egyesületünk 10. éves jubileumi ünnepsége képekben
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület 2014.05.31-én ünnepelte alapításának 10 éves évfordulóját munkatársaival, tagjaival, gyakornokaival és partnereivel a Debreceni Művelődési Központban.
Lezárult az English in the Library képzésünk a Debreceni Egyetemen
2013. május 22-én indult és 2014. március 31-én zárult English in the Library képzésünk, melyet a Debreceni Egyetemen indítottunk az ott dolgozó könyvtári szakemberek részére. A képzési csoportot 8 résztvevővel indítottuk, közülük mindannyian átvehették államilag elismert felnőttképzési tanúsítványukat a sikeres írásbeli és szóbeli vizsgán való részvétel megérdemelt eredményeképpen.
Idén is nagy sikerrel indult borkurzusunk a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem hallgatói számára szervezett borkóstolóval egybekötött borkultúra előadás a 2013/2014-es tavaszi szemeszterben a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület a Debreceni Boroskol közös szervezésében indult ''Bor és marketing'' témában. Az előadássorozaton 6 hazai borász mutatkozik be és tart előadást a borkészítés titkairól, a szakszerű borkóstolásról, valamint a bor és marketing kapcsolatáról.
Közművelődési Szakember II OKJ képzés pillanatképei
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület az elsők között indított Közművelődési szakember II. OKJ-s képzést az új OKJ előírásainak és az új felnőttképzési törvény és rendeleteinek megfelelően. A Közművelődési szakember II. képzésen középfokú végzettséggel rendelkezők vesznek részt, akik képzése március 3-án elindult.
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület pályázatíró képzést indított 2014. január 31-én Ópályiban a Szatmár-Liget Alapítvány felkérésére, valamint Debrecenben is elindította nagy népszerűségnek örvendő képzését 2014. február 17-én.
Könyvtári szaknyelvi képzés könyvtári szakemberek részére
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára felkérésére 210 órás akkreditált könyvtári szaknyelvi képzést tart a könyvtári munkatársak számára. Az English in the Library című nyelvi képzés célja, hogy a résztvevők angol nyelvi tudását aktivizálja és megerősítse, valamint hogy a könyvtári munka során szóban és írásban alkalmazható nyelvtudásra tegyenek szert, amely magában foglalja többek között az információnyújtáshoz, tanácsadáshoz, könyvtári kapcsolattartáshoz és mindennapi kommunikációhoz szükséges szófordulatok, nyelvtani szabályok ismeretét az egyes szituációkban.
A Debreceni Egyetem hallgatói számára szervezett borkóstolóval egybekötött borkultúra előadás 2012/2013-as félév tavaszi szemeszterében a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület a Debreceni Boroskolával közösen ''Bor és gasztronómia'' témában indult. Az előadássorozaton 7 hazai borász mutatkozott be, és tartott előadást a borkészítés titkairól, valamint a szakszerű borkóstolásról, a bor gasztronómiában betöltött szerepéről, valamint a borok és ételek párosításáról.
''Fenntartható fejlődés a szervezetekben'' 30 órás akkreditált felnőttképzés
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület 30 órás akkreditált felnőttképzése zajlott kulturális szakemberek számára 2013.04.13. - 2013.04.26. között Debrecenben.
A KultúrÁsz Közhasznú Egyesület 120 órás akkreditált szakemberképzése zajlott 2012.09.17. - 2012.11.22. között a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat támogatásával.
Szakmai konferencia 2012. november 21-én a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület és a Debreceni Egyetem közös gyakornoki programjába bekapcsolódó fiatal kutatók és andragógus hallgatók vidékfejlesztésben végzett kutatási eredmények bemutatására.
Dr. Juhász Erika, elnök és Pete Nikoletta, alelnök a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület képviseletében a spanyolországi Cadizban részt vettek a The European Conference on Educational Research (ECER 2012) nemzetközi konferencián.
Vidékfejlesztési stratégiát és pályázatokat népszerűsítő fórumsorozat
2012. augusztus 17-30.
Heves - Földes - Berettyóújfalu - Debrecen - Hajdúszoboszló
2012. évi Karácsony Sándor és Durkó Mátyás emlékére rendezett konferencia
„Közoktatás – Felsőoktatás – Felnőttképzés – Közművelődés” - Tudományos Konferencia és Szakmai Találkozó Karácsony Sándor és Durkó Mátyás emlékére. Debrecen, 2012. május 10-11.
A Debreceni Egyetem hallgatói számára szervezett borkóstolóval egybekötött borkultúra előadás 2012-es tavaszi szemeszterében 7 borász mutatkozik be a hazai borvilágból!
A Debreceni Művelődési Központ és a füzesabonyi Városi Intézményi Központ a TÁMOP 3.2.3/09/1-2009-0028. számú „Együtt-értés” hátrányos helyzetű felnőttek tanulását segítő képzések és szolgáltatások Debrecen térségében elnevezésű projektjének 90 órás akkreditált képzése a KultúrÁSz Közhasznú Egyesület szervezésével.
A Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus által akkreditált „Gazdasági, vezetési és államháztartási ismeretek közművelődési intézményvezetőknek” 120 órás kihelyezett képzését szervezte meg Egyesületünk Debrecenben két alkalommal is: 2011. őszén és 2012 tavaszán.
Egyesületünk közreműködésével a Hajdú-Bihar Megyei TIT TÁMOP-3.2.3-08/1-2009-0028. számú projektje keretében lezárult Felnőttképzés menedzsment képzés néhány fotója
Egyesületünk közreműködésével a Hajdú-Bihar Megyei TIT TÁMOP-3.2.3-08/1-2009-0028. számú projektje keretében lezárult Eseménymenedzsment képzés néhány fotója
Nemzetnevelés – Felnőttnevelés – Közművelődés. Tudományos Konferencia és Szakmai Találkozó
Karácsony Sándor és Durkó Mátyás emlékére. Debrecen – Földes, 2010. június 24-25.